Запрошуємо на навчання! З 1 квітня по 31 травня 2025 року триває прийом заяв до 1-го класу на 2025/2026 навчальний рік. Деталі на окремій сторінці:
СКЛАД
атестаційної комісії І рівня
школи І-ІІІ ступенів №58 Шевченківського району м. Києва на 2024-2025 навчальний рік
ПЛАН
роботи атестаційної комісії І рівня
школи І-ІІІ ступенів №58 Шевченківського району м. Києва доступний за посиланням.
Електронна скринька для подання документів
Електронна скринька школи для подання педагогічними працівниками документів school58kyiv@gmail.com (термін з 10.10.2024 по 20.12.2024)
Набуло чинності «Положення про атестацію педагогічних працівників» у новій редакції
Міністерство освіти і науки України оновило «Положення про атестацію педагогічних працівників» (наказ МОН від 09.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 №1277, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2024 р. за № 1634/42979). Зміни набрали чинності у повному обсязі після офіційного опублікування.
Положення розроблено з метою удосконалення й осучаснення механізму оцінювання роботи педагогів та усунення законодавчих колізій.
Що змінено:
Урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти.
Визначено, що за педагогами, які переходять на роботу в інші заклади освіти на ті ж посади або переривають свою роботу, зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії до наступної атестації.
Удосконалено порядок створення атестаційних комісій та визначено перелік субʼєктів, які їх можуть створювати. Зокрема, передбачено можливість створення атестаційних комісій приватними закладами освіти та/або їхніми засновниками.
Урегульовано присвоєння педагогічних звань «старший викладач», «старший учитель» і «старший вихователь». Їх присвоюють педагогам, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» (або встановлений відповідний тарифний розряд) та стаж роботи яких понад 3 роки.
Також унормовано присвоєння таких педагогічних звань: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог — методист», «керівник гуртка — методист», «старший вожатий — методист». Їх присвоюють педагогам, які працюють на відповідних посадах та які за результатами попередньої атестації мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії» (або встановлено відповідний тарифний розряд), вищу освіту та стаж роботи понад 5 років.
Не тільки проходження курсів професійного розвитку, а й здобуття освіти в закладі вищої, фахової передвищої освіти наступні 5 років зараховуватимуть як підвищення кваліфікації.
Урегульовано питання атестації педагогічних працівників, які мають навантаження з кількох навчальних предметів.
Відтепер у разі викладання кількох навчальних предметів педагоги самостійно обирають послідовність підвищення кваліфікації в межах загального обсягу підвищення кваліфікації (150 годин або 30 кредитів ЄКТС).
Визначено, що атестаційні комісії І рівня можна створювати в закладах освіти і відокремлених структурних підрозділах, у яких є щонайменше 15 педагогічних працівників.
Після оформлення атестаційного листа про рішення комісії керівник закладу освіти має видати відповідний наказ, який є документом, що підтверджує присвоєння педагогічному працівникові кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.
Відповідно до пункуту 2 статті 54 Закону України «Про освіту», визначено, що «педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність».
Відповідно до пункту 2 статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту», встановлено, що «Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника протягом п’яти років, яка оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами та не менше 10 відсотків загальної кількості годин – на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу».
Єдина атестаційна система
Єдина атестаційна система (ЄАС) – платформа для цифровізації атестаційного процесу за сприяння Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Заклади освіти отримали доступ до цифрового формату атестаційного процесу педагогів та керівників установ у рамках реалізації Меморандуму про партнерство та співпрацю між «Національна платформа педагогічних установ» та Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», підписаного 23 травня 2022 року. З 15 жовтня 2022 року навчальним закладам надається доступ до атестаційних кабінетів педагогів. ЄАС об’єднує всю ланку атестаційного процесу – заклади освіти, атестаційні комісії, ІППО та суб’єкти підвищення кваліфікації.
Атестація 2025/2026:
Чергова атестація (пункт 1 розділу ІІІ Положення про атестацію):
1. ДЕМЧУК Алла Миколаївна – вчителька початкових класів, вихователька групи продовженого дня;
2. КРУШАНОВСЬКА Тетяна Андріївна – вчителька початкових класів, вихователька групи продовженого дня;
3. МЕЛЬНИЧЕНКО Володимир Михайлович – вчитель історії, громадянської освіти, інтегрованих курсів «Досліджуємо історію і суспільство» та «Мистецтво»;
4. РОМАНОВА Ірина Михайлівна – вчителька початкових класів, вихователька групи продовженого дня;
5. ФЕДОРЧУК Тетяна Михайлівна – вчителька української мови та літератури, зарубіжної літератури, трудового навчання, інтегрованих курсів «Здоров’я, безпека, добробут» та «Мистецтво»;
6. ШВЕЦЬ Людмила Василівна – вчителька математики та інформатики;
7. ЩЕРБІЙ Галина Омелянівна – вчителька французької мови.
Атестація 2024/2025:
Чергова атестація (пункт 4 розділу І та пункт 1 розділу ІІІ Положення про атестацію):
1. ОРЛОВА Галина Сергіївна – вчителька географії та предмету «Основи здоров’я» – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно педагогічне звання «старший учитель»;
2. ПИШНИЙ Валерій Іванович – вчитель фізики та астрономії;
3. САМОЙЛЕНКО Олена Олегівна – асистентка вихователя – підтверджено відповідність займаній посаді;
4. СУЧИЛКІНА Валентина Вікторівна – вчителька української мови та літератури – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно педагогічне звання «учитель-методист»;
5. ЦІЦЕЛЬСЬКА Валентина Володимирівна – вчителька історії, основ правознавства, громадянської освіти, зарубіжної літератури, інтегрованих курсів «Досліджуємо історію і суспільство» та «Мистецтво», трудового навчання – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно педагогічне звання «учитель-методист»;
6. ЧЕРКЕС Леся Анатоліївна – вчителька англійської мови, технологій та трудового навчання – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно педагогічне звання «учитель-методист».
Присвоєння кваліфікаційної категорії працівникам, прийнятим на роботу (абзац другий пункту 9 розділу І Положення про атестацію):
1. СКОРОПЛЯС Віталій Юрійович – вчитель української мови та літератури – присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст».
Присвоєння кваліфікаційної категорії працівникам, прийнятим на роботу (абзац сьомий пункту 9 розділу І Положення про атестацію):
1. ГУДИМЕНКО Артем Леонідович – вчитель інформатики – присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст».
Позачергова атестація (пункт 6 розділу І та пункт 2 розділу ІІІ Положення про атестацію):
1. ШИЛЮК Христина Олександрівна – вчителька англійської мови, географії, інтегрованих курсів «Пізнаємо природу» та «Здоров’я, безпека, добробут» – присвоєно першу кваліфікаційну категорію.
Атестація 2023/2024:
1. ВІКТОРОВ Іван Васильович – вчитель-дефектолог – присвоєно вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель»;
2. ПЕТРЕНКО Світлана Василівна – вчителька початкових класів – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель»;
3. РЄЗНІКОВА Євгенія Олегівна – практична психологиня – присвоєно другу кваліфікаційну категорію;
4. ШЕВЧЕНКО Людмила Василівна – вчителька зарубіжної літератури та мистецтва – підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель».
Атестація 2022/2023:
1. ЄМЕЛЬЯНОВА Леся Павлівна – вихователька групи продовженого дня – присвоєно першу кваліфікаційну категорію;
2. САФОНЮК Світлана Олександрівна – завідувачка бібліотеки – підтверджено відповідність займаній посаді;
3. ШЕВЦОВА Наталія Анатоліївна – вчителька математики та інформатики – присвоєно вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель».
Атестація 2021/2022:
1. БОЙКО Катерина Ісаківна – вчителька української мови та літератури, зарубіжної літератури – підтверждено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «учитель методист»;
2. ГОЛУБОК Ольга Василівна – вчителька початкових класів – підтверждено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «учитель методист»;
3. ІЛЬЧЕНКО Іван Володимирович – вчитель фізичної культури – присвоєно першу кваліфікаційну категорію;
4. КАРНАУХ Ольга Андріївна – вихователька групи продовженого дня – присвоєно вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший вихователь»;
5. МЕЛІКОВА Саіда Сеідазім кизи – вчителька фізичної культури – підтверждено другу кваліфікаційну категорію з умовами;
6. СОЛОВ’ЯНЧИК Марина Анатоліївна – вчителька фізики та астрономії, предмету «Захист України» – підтверждено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «учитель методист»;
7. ФІЛІПЕНКО Ганна Сергіївна – вихователька групи продовженого дня – присвоєно першу кваліфікаційну категорію;
8. ШИЛЮК Христина Олександрівна – вчителька англійської мови, географії та основ здоров’я – присвоєно другу кваліфікаційну категорію.
До вашої уваги методичні розробки вчителя української мови та літератури Сучилкіної Валентини Вікторівни (теорія і практичні розробки уроків).
До вашої уваги методичні розробки вчителя англійської мови Черкес Лесі Анатоліївни (теорія і дві практичні розробки уроку).
До вашої уваги методичні розробки вчителя фізики Пишного Валерія Івановича (удосконалення уроків фізики шляхом особистісно орієнтованого навчання).
До вашої уваги методичні розробки вчителя початкових класів Демчук Алли Миколаївни (використання інтерактивних форм і методів навчання у початковій школі).
До вашої уваги методичні розробки вчителя початкових класів Демчук Алли Миколаївни (займенник як частина мови).